Koks likimas laukia kaimo mokyklų? | Tinklo optimizavimas | Spręskite patys || Laisvės TV

Paskelbta 29 Bal 2021
Peržiūros 8 163
7

Savivaldybės ir rajonų mokyklų vadovai piktinasi dėl švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengto mokyklų tinklo optimizavimo plano.
Šio plano kritikai teigia, kad dalis rajonų mokyklų bus priverstos užsidaryti, o tai pakenks ir patiems regionams, nes mokyklos neretai būna ir pagrindinis kultūrinis traukos centras. Švietimo ministerija tikina, kad tinklo optimizavimas ne tik leis perskirstyti lėšas, tačiau kels švietimo kokybę, bei gerins mokinių pasiekimų rezultatus.
Ar reikia optimizuoti mokyklų tinklą ir koks likimas laukia mažų kaimo mokyklų?
Apie visą tai šios savaitės „Spręskite patys“ 20:00 TIESIOGIAI per „Laisvės TV“.
Laidoje diskutuos:
Jurgita Šiugždinienė Švietimo, mokslo ir sporto ministrė;
Agnė Širinskienė, Seimo narė;
Vytautas Mitalas, Seimo narys;
Jonas Mickus, Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėjas švietimo ir kultūros klausimais.
Diskusija moderuos Ignas Grinevičius.
Stebėti laidą, dalyvauti balsavime, užduoti ir reitinguoti aktualiausius klausimus galite specialiai šiai laidai sukurtoje platformoje: www.laisves.tv/spreskitepatys/
💡„Laisvės TV” idėją palaiko „InRento”.
Investavimas į geresnę ateitį sau!
inrento.lt
Su Jumis mes galime daugiau!
Skirkite savo 1,2% VšĮ „Laisvės TV“: laisves.tv/remiu/
✅ Palaikote „Laisvės TV“ idėją?
Prisidėkite prie mūsų veiklos Laisvės TV Patreon platformoje - www.patreon.com/laisvestv
#SpręskitePatys #LaisvesTV
___
🔥FACEBOOK „Laisvės TV“: laisvestv
🔥INSTAGRAM: laisves_tv
🔥LTglo SUBSCRIBE - bit.ly/PrenumeruokLaisvesTV
🔥SPOTIFY Podcasts - bit.ly/LaisvesTVSpotify

LaisvėsTV
Komentarai  
 • Rima Dulevičiūtė

  Rima Dulevičiūtė

  Prieš 3 dienas

  Keldavomės kiekvieną rytą 6val, nes autobusas 7.10 atvažiuodavo. Iki stotelės eidavome 2km. Ir taip nuo pirmos klasės dvyliką metų. Nematau problemos, kad vaikus paimtų autobusiukas :)) Daug daugiau draugų turėjau, iš kitų kaimų, kurie važiuodavo į kitas miesto mokyklas...

 • Auridas Franckevičius

  Auridas Franckevičius

  Prieš 6 dienų

  "Kokybė nėra skaičiai, kokybė yra kaip dirbama mokyklose." Say what? :D ponas Mickus gal apie kiekybinius KPIs nėra girdėjęs? :D

  • Waitas

   Waitas

   Prieš 6 dienų

   Pats savo minčiai ir paprieštaravai. Būtent - yra kiekybiniai KPI ir kokybiniai KPI. Todėl pasakymas yra iš esmės teisingas, kad kokybė nėra skaičiai (kiekis).

 • I M

  I M

  Prieš 6 dienų

  As tikrai nesu uz jungtines klases ar 5 mokiniu klases, bet du mokiniu kompletkatai, kad valdzia sutaupytu, optimizuotu savo lesas, nzn ar yra labai geras pasirinkimas. Kuo didesnis mokiiu skaicius klaseje tuo mazesnis demesys tavo vaikui, didesne tikimybe, kad jo nepaklaus ir … Mano laikais, kai buvo pradetos formuoti 30 ir daugiau klases, mokytojos sake, kad bus sunkiau suvaldyti klases, negales pakankamai demesio skirti visiems vaikams, gali pradeti blogeti vaiku rezultatai. Baigesi tuo, kad dabar mokytoju pagrindinis darbas isdestyti programa, nebesijaucia atsakingi ar vaikas supranta, prasideda korepetitoriu era ir baigiasi nemokamas svietimas Lietuvoje, nes vaikai pas korepetitorius pradeda vaikscioti jau nuo 7 kl. Tai gal darykime tiesiog pamokas po 120 mokiniu, kaip paskaitas ?
  Nors tikrai nesu Širinskienes gerbeja, bet P. Mitalas tikrai nemoka diskutuoti. Akivaizdi patycia ir pajuoka i akis, tikrai nera konstruktyvios diskusijos pagrindas. Matant A.Armonaites diskusijas, galima manyti, kad Laisves partijoje taip priimta bendrauti. Grieztas tonas, spoksojimas oponentams i akis (tipo gazdina), pajuoka ir nesiklausymas, ka jie sako, labiau primena gatves gincus, terminatoriu kovoms (kurie patinka miniai), bet ne optimalaus sprendimo paieskos ir argumentu kovos.

 • Gediminas Montvilas

  Gediminas Montvilas

  Prieš 7 dienų

  Išvada po laidos, kad Širinskienė yra triušis, traukiamas iš burtininko Karbauskio kepurės arba įvykus švietimo reformai nebeliks LVŽS elektorato?

 • Marijus Tamulynas

  Marijus Tamulynas

  Prieš 7 dienų

  as isaugau be labaratoriju ir kuriu verrsla aukstu tehnologiju susijuses su 3d printereis nu nereik tiesei sviesei sakyti uzdarysim pinigus pasiimsim o jus jau darykit kaip iseina
  kaiptik reik investuoti i mokinius mokytojus inventoriu kad butu patraukli mokykla kur ji bebutu o ne i pastata paskuij paversti privaceis seneliu namais nes jau jaunimo nera lt va prie ko ir priveda tokios neva svietimo ministres jos net plano neturi dar o kaska sapalioje ir plana laidoje sukuria nu jus nieko neturit lauk tokia ministre

 • Tomas b

  Tomas b

  Prieš 8 dienų

  P. Mitalas mokykloje akivaizdziai dalyvavo debatu klube. Iskalba fantastiska!

  • ARTUR ILJIN

   ARTUR ILJIN

   Prieš 7 dienų

   i gal tuusciakalbystes kluba, nieks gi nezino

 • Ina

  Ina

  Prieš 9 dienų

  Teta Širinskienė visai nuo realybės atitolus... paklauskite mokytojų, kurie dirba jungtinėse klasėse, kaip jie jaučiasi. Pasiteiraukite jaunų mokytojų, kodėl nenori į regionus važinėti ar kraustytis dėl darbo. Darbas ir taip žvėriškai sunkus, tai geriau sąlygas gerinkite. Aišku, lengviau mokytojus dėl visko kaltinti arba ignoruoti, prisitaikys taigi. 🤷‍♀️

 • Jonas Janka

  Jonas Janka

  Prieš 10 dienų

  Eiline kopustgalve isdeste savo debesine nuomone 🤪

 • Jonas Janka

  Jonas Janka

  Prieš 10 dienų

  O ka sita poncka stumia??? Kiek pati ji yra baigusi ir kokia Lietuva ir svietima ji mato??? Gal visus suvarom i namus ir mokom nuotoliniu???

 • Jonas Janka

  Jonas Janka

  Prieš 10 dienų

  Man idomu kuria puse jus palaikote. Yra geru minciu, bet yra ir tokiu nesamoniu, kad oi...

 • Ernie no

  Ernie no

  Prieš 11 dienų

  Negaliu aš tos širinskienės klausyti. Prašau nekvieskit jos… ji visiškai nelogiškai ir nepagrystai šneka…

 • Edvinas Stankaitis

  Edvinas Stankaitis

  Prieš 11 dienų

  Netoliese pas mus kaime yra mokykla kurioje darbuotoju daugiau nei mokiniu. Joja dirba mokytojos kurios dėstė dar mano mamai. Tai apie kokia švietimo kokybe galima kalbėti. Kai dar mokinaus 10 klasei kitoja tolimesnėja momykloi, is šalia esančios perkele pas mus daug mokiniu. Bent puse jų išmete metų viduryje nes net nemokejo angliskai normaliai skaityt (apsurdas. juokesi visa mokykla)
  Atstumas tarp mokyklu 17 km. Ir man vazinet nebuvo jokiu problemu. Manau reikia tokias mokyklas naikinti nes kas ten vyksta tai apsurdas visiskas.

  • Petras Šidlauskas

   Petras Šidlauskas

   Prieš 8 dienų

   Būtent, pagal tai kaip rašote - būtina koncentruoti mokinius, kad išmoktų rašyti.

 • R. Ž.

  R. Ž.

  Prieš 11 dienų

  O jeigu kaimo mokykloms kuriose jungiamos 5-8 klasės būtų skiriamas papildomas finansavimas ir būtų sudaromos fizikos ar chemijos klasės nors ir iš vieno mokinio? Mokytojams užtikrinus pilno etato atlygį tokios darbo vietos būtų labai patrauklios geriems specialistams ir gal kiek sustiprintų regionų trauką.
  Mažos mokyklos socialinis gyvenimas nebūtinai yra skurdus ar blogas, tai jau nepriklauso nuo švietimo sistemos.
  Gyvename ne Laplandijoje, bet gal logiškiau kuro sąnaudas padengti mokytojui kuris važinės po mūsų rajonus, o ne visus vaikus varinėti?
  Manau didžioji išlaikymo našta kaimo mokyklų yra su patalpų eksploatavimo išlaidos. Mokyklos sykį buvo renovuotos sandarumo ir šiluminės varžos atžvilgiais, bet dabar turime ES paramą. Mokyklas galima modernizuoti šildymo sistemos atžvilgiu. Šilumos siurbliai + stogo saulės jėgainė.

 • AurimasPocius

  AurimasPocius

  Prieš 11 dienų

  Už tai, kad pasirenkama Širinskienė kaip opozicinė pašnekovė, tai Laisvės TV minusas. Argi nėra seime kokio normalaus konservatyvaus logiškai mintis dėstančio ir prie esmės liekančio žmogaus :)? C'mon :)

 • Zilvinas Virbickas

  Zilvinas Virbickas

  Prieš 11 dienų

  Širinskinė visada kreipia tema į pevas, kad suklaidint žiuriova. Apie esmę nenori kalbėt, nes nelabai ką turi pasakyt..

  • Emrino

   Emrino

   Prieš 11 dienų

   @Vida B Geriau puikiai nusimanyti vienoje temoje, nei pusėtinai keliose

  • Vida B

   Vida B

   Prieš 11 dienų

   Bet ji kalba visom temom...

 • Arvydas Jaskevicius

  Arvydas Jaskevicius

  Prieš 11 dienų

  Baisu kokia atskirtis tarp miesto ir kaimo. Mieste per kamščius tėvai veža per pusę miesto vaiką į tą geresnę mokyklą, sumoka pavežėjams kad į būrelį nuvežtų ir parvežtų namo. O kaime tai įdomiai, manau tie protingesni suorganizuoja savo vaikams lavinimą rajonų centruose, o visus kitus gina Širinskienė, nes nei tiems tėvams , nei valstiečių partijai nėra motyvacijos kad vaikai gautų kokybišką išsilavinimą. Geriau tegul vaikas vištas ryte palesina ir į jungtinę klasę, nei kad pusvalandžiu anksčiau į didesnę mokyklą, ir dar faktas kad mokslų univere ar kolegijoj į miestą išvažiavęs tas vaikas už valstiečius tikrai nebalsuos.

  • Karolis Kulvietis

   Karolis Kulvietis

   Prieš 10 dienų

   Dar galima būtų mokslus nuo 9 pradėti. Ir nereikėtu anksčiau keltis

 • Ramune Miseikiene

  Ramune Miseikiene

  Prieš 11 dienų

  Aš pirmą klasę baigiau kaimo mokykloje, kur buvo tik pradinė. Taip, aš nejaučiau jokio skirtumo, kol antrą klasę perėjau į didesnę mokyklą ir supratau, kad "neturėjau" pirmos klasės. Ne tik klasiokų mažai, nebuvo iš ko pasirinkti su kuo bendrauti, bet nebuvo bibliotekos (biblioteka buvo, bet ten tik kelios knygos), nebuvo jokio sporto ugdymo, nebuvo muzikos ugdymo, jokių būrelių ar dar veiklų. Ai, buvo veiklų: ravėdavom mokytojos daržą. Ir kai vaikai baigdavo tą kaimo pradinę mokyklą, juos suveždavo į miestelio mokyklą ir suformuodavo D klasę, kur visi žinojo, kad tai atsilikusių klasė. Kodėl atsilikusių? Nes nebuvo paruošti tame pačiame lygyje, apsiskaitymas beveik nulinis, daugelių dalykų net nesuvokdavo, nes jų gyvenimuose jie neegzistavo. Suprantu, kad tai vyko labai seniai ir dabar gerokai viskas geriau. Tačiau vaikai netenka daug galimybių ir aš norėčiau, kad mano vaikas/vaikai būtų vežamas į geresnę mokyklą, kur daugiau galimybių. Ten kur tėvai tą supranta, vaikus apgyvendina pas giminaičius ir mato juos tik savaitgaliais. Tuo tarpu, tereikia sutvarkyti vaikų vežiojimą.

 • Karolina livsic

  Karolina livsic

  Prieš 11 dienų

  Labai pritariu Mitalui, kad reiktu priimti data driven sprendimus, o ne leisti savivaldybems spresti svietimo ateiti. Vietos savivaldybe bandys issaugoti kuo daugiau darbo vietu kad pritraukt kuo daugiau fina su, todel laikys mazas mokyklas. Vaikai liks ikaitai

  • Shawn Luka

   Shawn Luka

   Prieš 11 dienų

   @Westin Joseph Definitely, I have been watching on Flixzone for years myself =)

  • Westin Joseph

   Westin Joseph

   Prieš 11 dienų

   a trick: watch series on Flixzone. Been using them for watching loads of movies these days.

 • Jolanta Urboniene

  Jolanta Urboniene

  Prieš 12 dienų

  O politika Lietuvoje tokia kad norisi nesti kudasiu kuo toliau ir negadinti nervu.Tuoj neliks ka ir bemokyti .Ir ko vertos jusu diskusijos kai nematoma paciu pagrindiniu dalyku.Tikrosios vertybes yra paminamos po kojomis o naujai isgalvotos kurios nesa kartu susinaikinima priimamos nors daugeliui tai nera primtina.Is sono ziurint atrodo kad Lietuva valdo tautos priesai.

 • Andy

  Andy

  Prieš 12 dienų

  Ech, pamenu buvau šeštokas, kalbėjo vapėjo kažką dėdės kilmingi mandagūs kažką apie švietimą, kokybę - laukiau, tikėjaus, kol nusispjoviau ir bbdėjau. Dbr man 33, viskas tas pats.

 • Bardon

  Bardon

  Prieš 12 dienų

  Geras laidos vedėjas